Styl_nowojorski_13

Wnętrze w stylu nowojorskim

Wnętrze w stylu nowojorskim

Nowy Jork jest z pewnością wyjątkowo unikalnym miejscem, fascynując przez swoją różnorodność i współistnienie wielu kultur. Odpowiednie zaaranżowanie mieszkania daje możliwość przeniesienia namiastki klimatu tego niezwykłego miasta do naszego wnętrza. Jego elegancja sprawia, że styl ten jest ponadczasowy. Czym charakteryzuje się styl nowojorski i jak stworzyć go w mieszkaniu?

Styl_nowojorski_14

Główne cechy stylu nowojorskiego

Styl nowojorski to coś dla wielbicieli dodatków i bogatego wzornictwa. Pomieszczenia są bardzo przestronne i dobrze oświetlone. Na ścianach zazwyczaj królują jasne kolory, dzięki czemu wnętrze
wydaje się jeszcze większe. We wnętrzach nowojorskich znajduje się też dużo źródeł sztucznego światła. Częstym motywem są halogeny zainstalowane w podwieszanym suficie, a także wyszukane,
wiszące żyrandole. Na stołach, blatach i meblach w różnych częściach pokoju można znaleźć lampki boczne, które wprowadzają do pokoju odpowiedni nastrój.

Meble w stylu nowojorskim mają proste, klasyczne kształty. Zazwyczaj są obite szlachetnymi materiałami, na przykład aksamitem. W takich wnętrzach króluje symetria. W salonach znaleźć można dwie kanapy lub dwa fotele ustawione naprzeciwko siebie. Niezbędnym dodatkiem będą miękkie poduszki. Wszystkie meble powinny być z innych, ale jednocześnie pasujących do siebie kolekcji. W oknach powinny znaleźć się sięgające ziemi zasłony. Należy pamiętać jednak, by wnętrze nie stało się zbyt „ciężkie”. Na podłogach najczęściej znajduje się naturalne drewno lub parkiet ułożony w klasyczną jodełkę. Można postawić również na jednolite, jasne wykładziny. Absolutnym „must have” są dywany ozdobione geometrycznym wzorami, nawiązującymi do stylu marokańskiego.

Jednak najważniejszą cechą stylu nowojorskiego jest jakość. Każdy z elementów składających się na wystrój wnętrza musi reprezentować najwyższą klasę, a wszystkie detale muszą być maksymalnie dopieszczone. Nadaje to pomieszczeniu elegancji i wytworności.

Styl_nowojorski_13

Jakie kolory wybrać do wnętrza w stylu nowojorskim?

Pomieszczenia w stylu nowojorskim urządzane są w różnorodnej, ale stonowanej kolorystyce. Dobry projektant wnętrz użyje jeden, dominujący kolor i przełamie go odpowiednimi dodatkami. W takich wnętrzach dobrze sprawdzą się odcienie szarości czy delikatnego różu, przełamane wyrazistym rubinem, szmaragdem lub ciemnym fioletem. Do nowojorskiego wnętrza doskonale nadają się również narzuty, zasłony lub tapety w wyraziste, geometryczne wzory. Elegancji dodadzą sztukaterie – ozdobne listwy łączące ścianę z sufitem lub z podłogą.

Tworząc wnętrze w stylu nowojorskim, nie należy zapominać także o kwiatach. Powinny być ułożone w duże, imponujące bukiety – jednorodne lub mieszane. Zazwyczaj używa się piwonii, róż, magnolii lub hortensji.

Klasyczny styl nowojorski to świetne rozwiązanie dla osób, które dobrze czują się we wnętrzach eleganckich i stonowanych. Jego dużą zaletą jest ponadczasowość i ogromny wachlarz możliwości w komponowaniu ciekawych zestawień.

Styl_nowojorski_2

Dodaj komentarz